1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Zrezygnowałam z papierowych umów na rzecz tegoż regulaminu. Wszelkie spory i roszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu.

 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.

 3. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek w wysokości 100 zł. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty na konto:

  Marlena Faerber
  ul. Racławicka 30B/2
  30-075 Kraków
  NIP: 6772443657

  Nr Konta: 48 1050 1214 1000 0097 1417 7152

  Tytuł: Sesja fotograficzna, data, imię i nazwisko uczestnika

 4. Czas na dokonanie wpłaty to trzy dni robocze.  W przypadku odwołania sesji z innego powodu niż siła wyższa zadatek przepada. Sesje od maja do września odbywają się od poniedziałku do piątku, w pozostałe miesiące jest możliwość sesji w weekend.

 5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.

 6. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest przeze mnie najwcześniej jeden dzień przed ustalonym terminem w przypadku deszczu, silnego wiatru bądź burzy. Pochmurne niebo nie jest powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

 7. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić przelewem do dwóch dni od sesji.

 8. W miejscach plenerowych opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu, parku narodowym, palmiarni ponosi Klient.

 9. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Dojazd zależnie od ustaleń jest dodatkowo płatny wg cen rynkowych. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna 15 zł – Paczkomatem InPost.

 10. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu – nie umówienia się na sesję.

 11. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania. Nieobrobione zdjęcia do wybrania otrzymacie do 7 dni roboczych od wpłaty pozostałej kwoty.  Wybieracie ujęcia zgodnie z wybranym pakietem. Na wybór zdjęć macie 14 dni od dnia wysłania przeze mnie galerii. Po upływie tego terminu ja dokonuję wyboru. Można również powierzyć mnie wybranie zdjęć bez możliwości ich podmiany, oczywiście z możliwością dobrania dodatkowych ujęć.

 12. Zdjęcia do wybrania służą wyłącznie do podglądu, są z dodanym znakiem wodnym i nie wolno ich publikować. Po dokonaniu wyboru i opłaceniu ewentualnych dodatkowych ujęć, fotografie zostaną przeze mnie starannie obrobione i zretuszowane do 14 dni od wpłaty pozostałej kwoty. Następnie zdjęcia będziecie mogli pobrać online oraz odebrać odbitki w umówionym terminie i sposobie odbioru.

 13. Do wyżej wymienionego retuszu zalicza się: usunięcie wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry tj. wygładzania jej bądź zmiany sylwetki. Tak zaawansowany dodatkowy retusz jest płatny dodatkowo zależnie od sesji. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy mojego autorskiego presetu w programie Lightroom, a później przenoszę pliki do Photoshopa, w którym wykonuję opisany wcześniej delikatny retusz oraz korekcje kolorystyczne pasujące do klimatu sesji.

 14. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z moim potfolio, stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać ode mnie wykonania dzieła niezgodnego z moim poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla mnie stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. W związku z powyższym nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów, nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne.

 15. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

 16. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.

 17. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. W końcu to dzięki zgodzie innych klientów wybraliście właśnie mnie na swoją sesję. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Decyzję o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

 18. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania. Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 19. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów np. na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

 20. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

 21. Na sesje polecam stonowane, proste kolory i wzory.  Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego ją zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną. Razem możemy dobrać całą kolorystykę i styl ubrań pod wybrane miejsce sesji. W studiu obowiązuje czyste obuwie zmienne z miękką podeszwą (lub dostępne na miejscu dezynfekowane kapcie).

 22. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w moim portfolio na stronie oraz w social media. Efekt sesji zależy jednak również od Waszego zaangażowania. Oczywiście nie wymagam żadnego profesjonalnego przygotowania i pozowania, na sesji staram się Wami nieco pokierować oraz wykonać sesję w luźnej atmosferze, tak aby zdjęcia były jak najbardziej naturalne. Wasi czworonożni przyjaciele również są bardzo mile widziani na sesji.

 23. Moja praca jest również moją pasją. Oddaje jej całe swoje serce oraz zaangażowanie. Staram się z całych sił, abyście wspólnie ze mną przeżyli cudownie czas sesji. Powyższe informacje powstały po to, by umożliwić nam organizację sesji bez nerwów i niedomówień. Jesteście dla mnie niesamowicie ważni, to dzięki Wam mogę się spełniać zawodowo.